Система Прозорро.Продажі, ЕТМ і асоціація Біржових та електронних майданчиків

Система Прозорро.Продажі з’явилася в 2016 році в якості пілотного проекту, направленого на боротьбу з корупцією, що довгий час панувала на ринку держмайна.

За 5 років свого існування ця система встигла проявити себе в якості надійного інструменту боротьби з корупцією. Наразі в цій системі налічується понад 40 акредитованих майданчиків (ЕТМ), що в онлайні надають доступ до усієї бази даних лотів. Отримати більше цікавої інформації про можливості та особливості системи Прозорро.Продажі можна за посиланням https://aeaep.com.ua/information/.

Система Прозорро.Продажі являється центральною базою даних лотів, виставлених по всій Україні. Тут продається усе: офісна техніка, меблі, майно банкрутів, конфіскат, деревина, транспортні засоби, металобрухт, земля та нерухомість. В якості продавців в цій системі виступають державні та комунальні підприємства, які хочуть продати чи здати в оренду непотрібне майно.

Призначення електронних торгівельних платформ

ЕТМ виконують наступні функції:

  1. надають технічну можливість для проведення онлайн аукціонів;
  2. реєструють учасників, серед яких є продавці та покупці;
  3. забезпечують цілодобовий доступ до аукціонів;
  4. надають консультаційні послуги;
  5. здійснюють перевірку документів учасників;
  6. збирають гарантійні внески та повертають їх у випадку, якщо учасника не було обрано переможцем;
  7. забезпечують незалежний автоматичний вибір переможця;
  8. надають якісну правову допомогу під час підписання електронного договору купівлі-продажу.

Не дивлячись на те, що всі електронні майданчики виконують однакові функції, деякі з них є більш відомими та популярними за інші. Відрізняються ЕТМ між собою якістю сервісу та зручністю користування сайтом, тому обирати торгівельний майданчик слід, опираючись саме на ці критерії.

Асоціація Біржових та електронних майданчиків

Ці електронні торгівельні майданчики збираються в об’єднання – асоціацію Біржових та електронних майданчиків. Приєднання до неї є добровільним і здійснюється на основі підписання відповідного договору та сплати членського внеску. Для того, щоб стати членом цієї громадської організації, необхідно також надати повний пакет документів. Їх перелік вказаний на сайті асоціації.

Асоціація забезпечує своїх учасників якісною юридичної підтримкою, захистом прав та інтересів, а також усією необхідною інформацією, якою вона володіє.