Державні закупівлі на Прозорро

Портал Прозорро останнім часом став дуже популярним та містить величезну кількість доступних категорій. А почалося все з державних тендерів, які вимушено почали проводитися саме на порталі Прозорро. Це призвело зростання популярності порталу, а також до того, що він поступово став звичним для багатьох підприємців. При цьому слід зауважити, що сам портал є досить зручним у використанні, дозволяє отримати серйозну кількість цікавих інструментів для більш комфортної роботи. Таким чином ви можете розраховувати на певні переваги при участі у відкритих аукціонах.

Доступ до тендерів

Доступ до порталу Прозорро ви можете отримати в будь-який час. Для цього потрібно буде пройти обов’язкову реєстрацію на сторонніх сайтах – спеціальних акредитованих майданчиках.  Тут можна переглянути список актуальних тендерів, подать заявку на участь в аукціоні та отримати нові можливості для підвищення ефективності бізнесу. Як купувати газ на УЄБ можна дізнатись за посиланням: https://www.ueex.com.ua/rus/ueex/sections-council/representatives-natural-gas/.

Тендерна система своєю появою принесла чимало змін, які торкнулися в першу чергу боротьби з корупцією. Так як всі торги проходять абсолютно відкрито, просто немає можливості маніпулювати цим, намагатися зробити щось, щоб в кінці вплинути на результати виявлення переможця. Переможець взагалі обирається електронною системою, яка працює автономно, практично не дає збоїв. Навіть якщо ви підозрюєте, що щось пішло не так, можна буде просто надіслати відповідну скаргу та розраховувати на те, що її переглянуть досить.

Хто може прийняти участь у торгах

В електронних торгах беруть участь в основному ті, хто веде бізнес – організації та індивідуальні підприємці. Для участі необхідно відповідати вимогам, які вказав замовник. До учасників висуваються вимоги двох категорій:

  • єдині (пред’являються завжди й дозволяють визначити надійність, фінансову стійкість учасника та правомірність виконання ним контракту);
  • додаткові (ці вимоги встановлює замовник залежно від специфіки об’єкта закупівлі або для виключення ризику зриву закупівлі).

Умови закупівлі можуть передбачати участь виключно певних осіб, наприклад тільки малих підприємств. Однак бувають електронні торги, в яких можуть брати участь навіть звичайні громадяни, якщо у них є майно, необхідне замовнику. Наприклад, автомобіль або квартира.