Войти
Главное:

На Запоріжжі симпатики “руського міра” лобіють свою концепцію патріотичного виховання молоді

Олексій Мосейко: На Запоріжжі симпатики “руського міра” лобіють свою концепцію патріотичного виховання молоді Олексій Мосейко: На Запоріжжі симпатики “руського міра” лобіють свою концепцію патріотичного виховання молоді

Сьогодні відбулося засідання робочої групи з метою розробки обласної концепції національно - патріотичного виховання молоді. Керувала засіданням начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Наталія Власова.

Трохи поясню - подібна програма вже приймалася в 2009 році. Її результати ми можемо оцінити, виходячи з подій в Криму, на Донбасі та «суцільній патріотичності» в Запоріжжі. Завдяки недолугості адептів «русского міра» та псевдопрофесорів інституту післядипломної педагогічної освіти, ми змогли утримати ситуацію в Запоріжжі та жити в мирному місті.

Думав, що через 1,5 року життя в умовах війни, врешті-решт до наших чиновників дійшло, що треба міняти концепцію виховання молоді (краще пізно, ніж ніколи) і яке було моє здивування, коли на засіданні побачив тих самих розробників, які 6 років назад закладали зерна сепаратизму в молоді душі. 

Ну що ж думаю, може люди змінилися, може зрозуміли, що Росія для нас аж ніякий не брат. Сиджу, слухаю…

Виступає Мальований М.М., професор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. З його виступу стало зрозуміло, що концепція 2009 року є взірцевою, що її скопіювали і Рівно і Львів і якщо в ній і треба щось міняти, так це додати соціальний контекст (тобто, з його слів, патріот голодним бути не може і тому все питання патріотизму лягає в соціальну площину). Найбільше мене обурила заява, яку він виказав особисто мені: «Ми проводимо круглі столи національних меншин і запрошуємо вас на нього, як українця».

Наступний був в.о. голови обласного комісаріату Михайло Логвінов. Суть його доповіді полягала в тому, що ніякого патріотичного виховання у нас не існує і концепція не працює. Після цього полковник увесь час мовчав і не втручався у дискусію.

 

За концепцію заступився Лепський М.А., який розхвалював прийдешню програму та інститут післядипломної педагогічної освіти.
На мою репліку щодо Пашкова, який є явним агентом «русского міра» в Запоріжжі (про що заявляли в СБУ, міністр освіти Квіт, народні депутати) зчинився ґвалт. Перший почав перебивати мене голова спілки сприяння оборони області. Він почав хвалити Мальованого М.М. і інститут післядипломної педагогічної освіти. Після цього виступив Мальований М.М., який крім усього іншого заявив, що мені не місце в їхньому освіченому середовищі, потім знову Лепський М.А.. І все хвалили і хвалили себе, інститут післядипломної педагогічної освіти та концепцію національно-патріотичного виховання молоді 2009 року.

В кінці-кінці я перебив їх усіх і заявив що у мене є конкретні пропозиції до програми: 

1. Враховуючи прийняття нової військової доктрини, в якій зазначено, що нашим ворогом є Російська Федерація, зазначити в частині концепції, там де йде мова про військово-патріотичного виховання що ворогом є РФ.
2. Враховуючи прийняття декомунізаційного пакту законів, і особливо Закону України про правовий статус та вшанування борців за незалежність України, виховувати молодь на прикладах їх героїчних вчинків. І як приклад навів прізвища Безручка, Вишнівського, Вишиваного.

3. Я зазначив, що в наказі президента України про національно-патріотичне виховання молоді є пункт в якому чітко зазначено - сприяти проведенню гри «Сокіл» («Джура»). Я сказав, що це є практичним механізмом втілення національно-патріотичного виховання і що про важливість цієї гри треба зазначити в концепції.

Кожну мою пропозицію перебивали. По-першій виступив Лепський М.А., який зазначив, що не треба конкретизувати агресора і що Україна може воювати з будь-якою країною, а зі слів Мальованого взагалі з’ясувалося, що війна йде не з Росією,а з капіталізмом.

По-другій почала виступати спеціаліст з деп.освіти, яка казала, що є програма вшанування (до речі, між нами, створена на звернення і постійне просування народного депутата Ігоря Артюшенка влітку цього року) і що я просто не знаю про колосальний об’єм зробленого в цьому напрямку за останні 10 років (вся наша молодь вже вихована на вчинках Василя Вишиваного). А Лепський почав звинувачувати мене в «розпалюванні війни пам’ятників» і казати що треба шанувати історію.

По-третій так само почав перебивати Лепський М.А., який виявився творцем цієї гри. «Ви просто не знаєте, що робиться в цьому напрямку»,а на мою відповідь, що я постійно спілкуюся з головою штабу гри в Запоріжжі Анатолієм Шереметом, зверхньо подивися на мене, мовляв «Де Шеремет, а де я».

В подібному руслі наша «дискусія» тривала близько 3 годин. Шабаш удався. Його результатом стало те, що мої пропозиції додані не були. За замовчуванням представників ЗОДА, «представники руського міра» домовилися додати вже до існуючої концепції соціальний блок, бо міжкласові питання є підґрунтям патріотизму, про ширше розкриття історії «Великої Вітчизняної Війни» та правове виховання (аби щось, тільки не національно – патріотичне). На пропозицію Власової запросити наступного разу до робочої групи голову департаменту культури Мороко В.В. обурився Мальований, заявивши: «А хто він такий? Він буде тут розповідати що Великої Вітчизняної Війни не було» і питання було закрите.

Найбільше мене дивує реакція представників ЗОДА, які взагалі в дискусії участь не приймали і або дивилися в підлогу або посміхалися. Найбільше питання звісно є до Власової, яка керувала цим процесом і зрозуміло, що спеціально відбирала тих, кого треба запросити.
Бачимо ситуацію, коли з одного боку Президентом видано наказ про створення загальнонаціональної стратегії національно-патріотичного виховання, а з іншого, місцеві чиновники, які сидять на своїх місцях з часів Януковича і намагаються по-швидкому «пропихнути» власну, явно проросійську, концепцію. І користуючись моментом наголошую на необхідності прийти на вибори та проголосувати за національно-демократичні сили, які б продовжили політику Президента в регіоні (концепція національно-патріотичного виховання тільки маленький приклад саботажу місцевої влади).

Виходячи з ситуації, яка склалася, я звертаюся до всіх активних громадських діячів, не тільки до тих хто займається національно-патріотичним вихованням, а й до всіх, у кого серце болить за Україну, звернути увагу на чиновничий апарат області та на розробку концепції національно-патріотичного виховання молоді. У нас немає ще 5 років, нам необхідно виховувати патріотів зараз! Анатолій Шеремет Зіновій Березовський Андрій Анатолійович

 

 

Последнее изменениеЧетверг, 10 Сентябрь 2015 13:06
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии